Podat žádost

~
Příběhy
dětí, ve kterých hrajeme roli

Přečtěte si, co přivedlo rodiny k nám a s čím jim pomáháme. Třeba i vy víte o někom, komu bychom mohli podat pomocnou ruku, aby měl férové dětství.

Vašík
(
2 roky
)
2024

Náš Vašíček se narodil o dva měsíce dříve a bohužel díky tomu jsme si museli skoro v den jeho prvních narozenin vyslechnou tu ošklivou diagnózu - DMO - spastická diparéza. I přes veškeré komplikace, kterými si prošel (krvácení do hlavičky), bojuje se svým osudem jako lev. Nevěděli jsme, jak na tom jednou Vašík bude, o to více jsme se snažili s ním cvičit, abychom těm černým scénářům utekly. A myslím, že to se díky jeho odvaze, vůli a času stráveného na různých fyzioterapiích uskutečnilo a podařilo. Vašík chodí. Chůze sice není dokonalá, ale my to nevzdáváme. I nadále Vašík pilně cvičí a my věříme, že si jednou zahraje třeba i fotbal. Proto jsme velice rádi za tak štědrý příspěvek od Nadačního fondu Férové dětství, který využijeme na pravidelné hodiny fyzioterapie, kterou Váša navštěvuje.

Děkujeme za všechno.

Michaela

(maminka Vašíka)

vše

Eda
(
4 roky
)
2024

Přestože se Eda narodil jako zdravé miminko, brzy se ukázalo, že se vyvíjí jinak než jeho vrstevníci. Neslyšel na své jméno, nerozuměl, nemluvil, neukazoval, zkrátka se zdálo, že si žije ve svém vlastním světě. To se i potvrdilo, když jsme dostali diagnózu dětského autismu. Od té doby se snažíme udělat maximum, abychom Edu vtáhli do našeho světa a aby mohl přes svůj handicap žít co "nejnormálnější” život. Tomu by měla pomoct i ABA terapie, kterou mu i díky Férovému dětství můžeme poskytnout. Naší největší motivací je to, jaký Eda je. Věčně usměvavý, pozitivní, hodný a skromný kluk, který je pro každé nové dobrodružství.

Radek

(tatínek Edy)

vše

Jirka
(
13 let
)
2024

Nadační fond Férové dětství nám pomohl, aby se syn mohl zúčastnit školního výletu a nebyl vyčleněn z kolektivu. Mnohokrát vám děkujeme za vaši ochotu a pomoc.

Marie

(maminka Jirky)

vše

Karolína
(
9 let
)
2024

Pro Karolínu jsem požádala o pomoc s příměstským tábor. Karolína bude mít hezké zážitky a já můžu chodit zatím do práce. Protože jsem s Kájou sama, je to pro nás moc důležité. Děkuji.

Kristina

(maminka Karolínky)

vše

Terka
(
11 let
)
2024

Letní tábor pro Markétku je místo, kde se učí hlavně navazovat přátelství a zažít svět jinak, než ho zažívá doma. V chráněném prostředí pod dohledem zkušených vedoucích. Jsem ráda, že tam Terka může jet letos.

Markéta

(mamka Markétky)

vše

Jan
(
11 let
)
2024

Velké poděkování patří všem z NFFD. Díky jejich finanční podpoře, si náš desetiletý syn Honzík mohl pořídit brýle. Honzíkovi ve 4 letech byly diagnostikované 4 oční vady s postupným zhoršováním zraku. Každý rok má předepisované vyšší a vyšší dioptrie s různou úpravou osy. Pořízení brýlí je velmi nákladné, ročně pořizujeme dvoje brýle. A Honzík, ač se snaží, aby mu vydržely dlouho, i tak je má velmi poškrábané už asi po půl roce. Příspěvek nám umožnil pořídit nové, kdy Honzík hned lépe vidí. Je znát, že je spokojený a šťastný.

Simona

(maminka Jendy)

vše

Daniel
(
10 let
)
2024

Daniel hraje hokejbal. Jeho rodina prošla velmi náročným obdobím, které způsobilo, že nezbyly prostředky na úhradu tréninků. Klub dlouhou dobu Daniela podporoval sám, protože velmi stál o to, aby Daniel patřil do týmu. Když už to dále nešlo, pomohli jsme my. Daniel stále hraje a těší se dobrým výsledkům s týmem. Rodině se daří stabilizovat svou situaci.

Veronika

(za NFFD)

vše

Dominik
(
16 let
)
2024

Požádala jsem o pomoc s úhradou aktivity, kde se Dominik učí jak zpracovávat vjemy. Nacvičuje tu, jak reagovat na ostatní a být samostatnější. Vzhledem k jeho zdravotním obtížím má tohle trochu složitější.

Jitka

(maminka Domči)

vše

Natálka
(
8 let
)
2024

Děkujeme Nadačnímu fondu za příspěvek pro Natálku, který využíváme pro neurorehabilitační cvičení, které nás pomalými krůčky posouvá dopředu.

Šárka

(maminka Natálky)

vše

Cveta
(
9 let
)
2024

Nejvíc mě mrzí, že naše složitá situace omezuje mou dceru ve věcech, které má ráda. Touto cestou bych Vám ráda poděkovala za uhrazení plateb za družinu a kroužek za druhé pololetí školního roku. Jsem Vám moc vděčná.

Marcela

(maminka Cvety)

vše

Reti
(
9 let
)
2024

Část financí nadačního fondu je věnována dlouhodobé podpoře bangladéšských dětí ve studiu. Navazujeme tak na dlouholetou tradici zakladatele nadačního fondu.

Reti si ráda maluje a hraje badminton. Miluje ovoce a s ním spojené léto, kdy je ho dostatek. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou, v čemž ji podporujeme.

Veronika

(za NFFD)

vše

Oliver
(
3 roky
)
2024

Příběh jednoho chlapečka je tak zamotaný, až se to zdá vzhledem k jeho věku skoro nemožné. Z chlapečka, který měl velmi malou šanci na přežití, je díky nekončící intenzivní péči jeho pěstounů a poručníků veselý chlapeček, který chodí, radostně objevuje svět a je velmi přátelský. Stále má ale na čem pracovat - například se nenaučil přijímat potravu ústy - nemohl totiž např. prozkoumávat svět strkáním věcí do úst jako jiná miminka. Celkově jsou ještě jeho zdravotní omezení tak velká, že nemůže mezi ostatní děti. Jeho svaly jsou pořád příliš slabé na to, aby mohl delší dobu chodit nebo běhat venku jako ostatní děti. Nikdo přesně neví, jak se jeho stav bude vyvíjet. Všichni ale věříme, že Oliver dokáže se svým pozitivním přístupem a neutuchajícím nadšením velké věci. Třeba se jednou najíst ústy jako většina z nás. Pojďte mu s námi pomoci to dokázat!

Veronika

(za NFFD)

vše

Lucie a Jan
(
11 a 6 let
)
2023

Nadační fond mi pomohl uhradit obědy pro děti v měsících, kdy jsem je nemohla zaplatit já. Pracuju na zlepšení svojí situace. Děkuji za pomoc.

Lucie

(maminka dětí)

vše

Elen
(
6 let
)
2023

Velmi nadaná a chytrá holčička, která trpí nevyléčitelnou nemocí. Kvůli ní potřebuje specifický režim ve škole, který jí pomáhá zajišťovat asistent. NFFD se spolupodílí na jeho úhradě.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Barbora a Karolína
(
14 a 15 let
)
2023

Dvě sestry, které se připravují na samostatnější život v dospělosti ve speciální službě. Rodiče je podporují v rozvoji jejich dovedností, samostatnosti a posilování sociálních vazeb a my jsme je v této snaze podpořili.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Monika, Natálie
(
9 a 8 let
)
2023

OSPOD nám doporučil spojit se s nadačním fondem Férové dětství. Pomohli mým dětem odjet na pobyt, kam každoročně jezdí. Je to pro ně jediná možnost, kdy jedou někam na výlet. Teď jsem na to neměla dost peněz. Děkuji.

Monika

(maminka holčiček)

vše

Adriana, Sára, Mirek, Milan
(
10, 10, 8 a 6 let
)
2023

O čtyři děti se nyní starají babička s dědou. Vzhledem k jejich věku a zdravotnímu omezení je až obdivuhodné, jakou péči jsou schopni svým vnoučatům zajistit. Situace není ideální, je nestabilní a proměnlivá. Věříme ale, že díky spolupráci s dobrou sociální službou se podaří situaci zlepšit. NFFD pomohl s úhradou obědů v ZŠ a celodenního stravného v MŠ.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Libor
(
8 let
)
2023

Dovoluji si Vám touto cestou poděkovat za příspěvek na dopolední asistenci pro mého syna v Nautisu. Jelikož syn chodí do školy pouze na 2 hodiny týdně a se školou je velmi složitá komunikace, jsem ráda, že touto cestou je mu umožněn kontakt s ostatními dětmi. Usiluji o to, aby syn chodil pravidelně do školy a nebyli jsme stále na individuálním vzdělávání. V Nautisu se společně učí, chodí na procházky, vyrábějí různé výrobky, pouští draka a co je ze všeho nejdůležitější, je tam velmi spokojený a chodí tam s nadšením.

Jana

(pěstounka)

vše

A.
(
17 let
)
2023

A. je studentem střední školy a ze dne na den se ocitl v situaci, kterou neumí vyřešit kdekterý dospělák. Udělal ale uvážené kroky a s pomocí sociální služby, na kterou se obrátil, dávají vše postupně dohromady. Pro nás neobvyklý příběh, na kterém bylo nejkrásnější vidět, kolik lidí tomuhle sympatickému klukovi fandí a kolik lidí je ochotných mu pomoci. Velký potlesk A., který i přes náročné chvíle byl velmi slušný, skromný a opravdu vděčný za poskytovanou podporu a pomoc.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Patrik, Martin, Diego
(
13, 10 a 9 let
)
2023

Maminka celkem 4 dětí pracuje postupně na zlepšování nepříznivé situace. Vše ve spolupráci se sociální službou, se kterou je v kontaktu. Úhrada ročních kuponů pro děti, aby mohly dojíždět do školy, byl jeden z kroků, který pomohl zajistit dětem stabilitu, a mamince poskytl prostor, aby pracovala na jiných krocích, které vedou ke zlepšení jejich nelehké situace. Cestu mají ještě dlouhou, ale snaha a motivace maminky je obdivuhodná. Jsme rádi, že jsme u tohoto příběhu mohli být.

Veronika

za NF Férové dětství

vše

Adam
(
11 let
)
2023

Touto cestou bychom vám chtěli s Adámkem poděkovat za finanční pomoc a podporu. Jakou má Adámek radost je k nezaplacení. Každá radost a úsměv je nad zlato. Ještě jednou děkuji.

Martin

(tatínek Adama)

vše

Kristýna, Zdeněk, Denisa
(
4 roky, 6 a 8 let
)
2023

Tři děti, které se náhle ocitly bez maminky. Tatínek, který se ze dne na den ocitl na všechno sám. Díky velké podpoře všem kolem nás se nám podařilo situaci ustát a postupně ji zlepšujeme. NFFD pomohl s obědy ve školce a kroužkem pro děti. Nejvíc práce ale musíme udělat my. Spolupracujeme se sociální službou, se kterou jsem se spojil. Ta nám také hodně pomáhá.

Jiří

(tatínek dětí)

vše

Ládík a Cristian
(
7 a 6 let
)
2023

Diky Nadačnímu fondu Férové dětství mohou, moji synové Ládik a Cristian dostávat obědy a svačinky v mateřský školce. Bez pomoci nadace bych si zaplacení obědu pro obě děti jako samoživitelka těžko mohla dovolit. Zatim nemohu ještě pracovat, ještě se starám o mladšího syna. Za pomoc nadaci velmi děkuji. Podpořila mně ve správné chvíli, když jsem to nejvíc potřebovala. V nejbližší době se budu snažit zlepšit svoji finanční situaci a pokusit se stát na vlastních nohou.

Lívia

(maminka chlapců)

vše

Kristýna
(
16 let
)
2023

Kristýna je velmi motivovaná ke studiu na střední škole. Navzdory nepřízni osudu a složité rodinné situaci dělá vše, co je v jejích silách, aby studovat mohla. Její motivace ji přivedla k lidem, kteří ji pomáhají situaci zvládat a získat odborné vzdělání. Přesto bude cesta, na kterou se vydala, ještě plná překážek. Jsme rádi, že jsme u toho a můžeme Kristýně pomoci některé z nich překonávat.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Šimon
(
6 let
)
2023

Ďakujem Nadačnému fondu Férové dětství za podporu mojho syna Šimonka, ktorá nám pomáha umožniť mu návštěvu speciálnej školy vzdialenej 30km, ktorá mi, ako samoživiteľnke napnula rodinný rozpočet na svoje maximum. Šimonkovi bola diagnostikovaná porucha autistického spektra, ktorá ho vyradila z bežného vzdelávania. Vďaka podpore Nadačného fondu Férové dětství, sa znovu mohol zaradiť medzi deti a napredovať.

Jana

maminka Šimona

vše

Karolína
(
16 let
)
2023

Nástup na střední školu je významným milníkem v životě dítěte a podpora od rodiny při něm hraje velmi důležitou roli. Karolína dostává od rodiny podporu, kterou potřebuje. My jsme Karolíně pomohli, aby na startu měla pomůcky, které ke studiu bude potřebovat.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Sebastian
(
9 let
)
2023

Velmi talentovaný mladý chlapec, kterému se daří snad v každém sportu, do kterého se pustí. Přesto, že příběh rodiny je trochu zamotaný a situace náročná, snaží se ho ze všech sil podporovat. NF Férové dětství se k této podpoře připojil.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Agáta a Patricie
(
14 a 11 let
)
2023

Děvčata, která se vzhlédla ve sportu v době, kdy jejich rodinná situace byla velmi dramatická. Sport jim pomáhá vnímat život s lehkostí a z jiné perspektivy. Na chvilku zapomenout na to, co se doma děje, a ulevit svojí mysli fyzickou aktivitou. NF Férové dětství se stal součástí systému pomoci, kterou rodina potřebovala přes letní prázdniny. Situace se dál vyvíjí a my jsme připraveni rodině podat pomocnou ruku, bude-li ji od nás potřebovat.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Katka
(
13 let
)
2023

Katka má omezení, která ji limitují v běžném životě. Potřebuje speciální služby, kde se učí jak reagovat, jak zvládat nejrůznější situace, jak být samostatnější. Férové dětství je u toho. Jsme součástí systému, který Katce pomáhá dosáhnout toho, co si přeje a k čemu směřuje. Největší podporu má Katka samozřejmě v rodině. Ve svojí mamince a svých sourozencích.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Kryštof
(
16 let
)
2023

Do života Kryštofa vstoupila nemoc hned na začátku. Rodiče o něj pečovali s velkou láskou s vědomím, že je potřeba ho připravovat i na jeho samostatnost. Férové dětství pomohlo Kryštofovi zažít vlastní samostatnost v bezpečném prostředí s podporu lidí, které zná a důvěřuje jim.

Veronika

(za NF Férové dětství)

Charlota a Samuel
(
6 a 3 roky
)
2023

Rodina, které se zkomplikoval život náhlou ztrátou zaměstnání tatínka. Příspěvek Férového dětství směřoval na zajištění základních potřeb pro děti. Stali jsme se součástí systému, který rodinu podpořil. Díky intenzivní práci všech stran, ale především velké motivaci maminky situaci rodiny zlepšit, to vypadá, že se situace opravdu zlepšuje. I přes to, že rodina ještě není natolik stabilní, jak by bylo potřeba, je vidět obrovský pokrok, který udělala.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Ondra
(
6 let
)
2023

Životní příběh Ondry je plný změn a náročných situací. Nyní je v péči dědečka, který se mu snaží zajistit vše, co Ondra potřebuje. A my mu v tom pomáháme. Ať už je to pracovní stůl na psaní úkolů nebo něco jiného, co zrovna potřebuje. Sledujeme vývoj Ondrovi situace a jsme připraveni mu pomoci, když to bude na své cestě potřebovat.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Toník
(
4 roky
)
2023

Děkujeme nadačnímu fondu Férové dětství za příspěvek na hipoterapii pro našeho syna Toníka, při které si zpevňuje střed těla a tím pádem si zlepšuje svůj psychomotorický vývoj. Toník s koníky tráví spoustu času, jezdí na nich rád a opravdu ho posouvají hodně vpřed. A my se můžeme díky příspěvku zaměřit ještě na další formy terapie s Toníkem, aby mohl (stejně jako jeho zdraví vrstevníci) prožít plnohodnotné dětství plné zábavy, sportu a dalších lumpáren.

Jana

(maminka Toníka)

vše

Karolína
(
14 let
)
2023

Rádi bychom poděkovali nadaci Férové dětství za podporu v naší nelehké životní situaci. Díky vašemu příspěvku se dcera mohla vrátit do školy, kde si našla nové kamarády a ze strany učitelů zažívá přístup plný vlídnosti a pochopení.

Znovu se vrátila ke čtení, více se usmívá a pevně věřím, že je nyní vše na té nejlepší cestě.

Gabriela

(maminka Karolíny)

vše

Daniel, Dominik a Eliška
(
14, 12, 11
)
2023

Děti žijí ve velmi skromných podmínkách a zažívají situace, které si málokdo umí představit. Aby se na chvilku dostaly do jiného prostředí, pomohli jsme jejich mamince uhradit pro ně letní tábor.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Týna
(
8 let
)
2023

Rodičům Týny pomáháme stabilizovat jejich životní situaci. Její nestabilita má nepříznivý dopad na život dětí - Týny a jejího brášky. Věci se daří postupně napravovat díky vlastní aktivitě rodičů, ale také díky podpoře, kterou rodina dostává z různých stran od institucí i jednotlivých osob.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Roman
(
4 roky
)
2023

Jako ještě velmi malé dítě onemocněl Roman vážnou nemocí, která ho připravila o sluch. Postupně pracujeme na tom, aby se sluch i mluva navrátili. NF Férové dětství nám s tím pomáhá.

Šárka

(maminka Romana)

vše

Sina
(
4 roky
)
2023

Moje zdravotní komplikace a nepříznivá životní situace způsobily, že jsem se ocitla bez prostředků na základní potřeby pro moje dítě. Situaci s pomocí dalších organizací řeším, ale jde to pomaleji, než bych si přála. NF Férové dětství mě a dceři pomohl uhradit alespoň to nejnutnější, co potřebujeme, do doby, než se naše situace zlepší.

Petra

(maminka Siny)

vše

Veronika a Zdeněk
(
9 a 14 let
)
2023

Rodinná situace Verči a Zdendy je dočasně trochu zamotaná. Snažíme se to dát společně do pořádku. Pomáhá nám s tím spousta lidí kolem nás. NF Férové dětství pomohl Verče a Zdendovi strávit léto na táboře, kam si moc přáli jet. Zdenda bude moc také zlepšit svoje sportovní dovednosti na soustředění.

Pavla

(maminka V. a Z.)

vše

E.
(
3 roky
)
2023

Malá holčička, jejíž start do života je poznamenán rozsáhlým tělesným postižením způsobeným vážnou nemocí. E. musí denně cvičit a bude muset každý další den svého života. NF Férové dětství podpořil E. v jejích rehabilitacích, ať už v lázních nebo během roku.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Gabriela
(
16 let
)
2023

Gábina je posledním rokem na základní škole, kde má hodně kamarádů. Situace rodiny se náhle zkomplikovala a Gábina najednou nemohla chodit na obědy se spolužáky. NF Férové dětství pomohl Gábině vrátit se mezi děti a trávit s nimi zase společné chvíle u jídla. Ve spolupráci se školou podpořil také stabilizaci rodinné situace. Věci se pomalu dávají do pohybu správným směrem.

Lenka

(maminka Gábiny)

vše

Dominik
(
11 let
)
2023

Dominik pokračuje ve fotbale, ve kterém se mu opravdu daří. V roce 2023 se však situace rodiny významně zhoršila. Podporu jsme proto rozšířili a ve spolupráci s dalšími organizacemi pomáháme rodině udržet si bydlení a finančně ji stabilizovat podporou maminky při hledání zaměstnání.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Jakub
(
5 let
)
2023

Jakub má specifické obtíže v chování. Nyní chodí do školky a má přiděleného asistenta, přesto péče o něho vyžaduje mojí častou dopomoc ve školce. To mi brání v získání zaměstnání. Zaměstnání ale potřebuji, abych nás uživila. Naše situace není teď dobrá. NF Férové dětství mě podpořil v získání potřebné rekvalifikace, abych mohla nastoupit do školky, být synovi blíž a zároveň měla stabilní příjem.

Jaroslava

(maminka Jakuba)

vše

L&V
(
16 let
)
2023

Dva kluci, kteří se nepřízní osudu ocitli náhle bez maminky a bez střechy nad hlavou. Navíc ve chvíli, kdy se o ně jejich táta nemůže starat. Kluci jsou v péči řady odborníků a je o ně postaráno. My jsme se přidali jako garant toho, že péče pro kluky neztroskotá na nemožnosti potřebné služby zaplatit. Momentálně jim pomáháme zůstat v kontaktu s jejich kamarády. Jsme připraveni kluky podporovat i dál v jejich studiu na střední škole, kde jsou a nebo se chystají.

Z důvodu ochrany dětí nejsou uvedena jejich celá jména.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Andrea
(
16 let
)
2023

Andreu baví hodně pečovat o druhé. Ráda by se stala pečovatelkou. Máme kvůli mému zhoršujícímu se zdravotnímu stavu jen omezený příjem. NF Férové dětství pomáhá Andree vystudovat, co si přeje. Podporuje nás při řešení naší bytové situace.

Alena

(maminka Andrei)

vše

Sabrina
(
11 let
)
2023

Rodina Sabriny se ocitla v nepříznivé životní situaci. S pomocí několika organizací se pomalu stabilizuje. NF Férové dětství se k nim připojil se svou podporou Sabrině, které se zhoršil zrak natolik, že to ovlivňovalo její výsledky ve škole. S rodinou jsme dále v kontaktu a jsme připraveni Sabrině a jejím sourozencům dále pomáhat, aby mohli dostudovat školu a postavit se v dospělosti na vlastní nohy.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Tomáš
(
16 let
)
2023

Když jsme poznali příběh Tomáše, životní situace jeho rodiny byla velmi náročná. Neměli vodu ani elektřinu. V domě se netopilo. Tomáš přestoupil na školu s internátem, aby tam mohl bydlet. Po čase ale rodiče nebyli schopni dál internát hradit a Tomáš se vrátil domů. NF Férové dětství pomohlo Tomášovi vrátit se do školy a na internát. Tomáš má dobré studijní výsledky a je na dobré cestě k tomu vystudovat střední školu.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Tadei
(
4 roky
)
2023

Tadei má diagnostikovánu poruchu z okruhu autistického spektra. Za službami, které mu pomáhají v rozvoji řeči a vnímání, dojíždíme 60 km několikrát v týdnu. Díky těmto službám nám Tadei lépe rozumí a chápe, co od něho chceme. NF Férové dětství nám na tuto péči přispívá.

Anastazia

(maminka Tadeie)

vše

E&L
(
10 a 8 let
)
2023

E. a L. zažily jako velmi malé děti traumatizující události, které negativně ovlivňují jejich život i dál. Jedním z nástrojů, který jim pomáhá uvolnit nahromaděné emoce, je tanec. Našly se v něm a moc je baví. Mají tady nové kamarády, se kterými zažívají znovu radost a smějí se s nimi. Nyní žijí v bezpečí s babičkou a NF Férové dětství holčičky podporuje, aby mohly na kroužek docházet.

Z důvodu ochrany dětí nejsou uvedena jejich celá jména.

Markéta

(babička holčiček)

vše

Ivan
(
11 let
)
2022

Ivan chodí na základní školu. Velmi dobře se učí. Baví ho to. Nejvíc ho baví malování a vaření. NF Férové dětství pomohl Ivanovi zabydlet se v jejich novém domově. S ohledem na to, že Ivana a jeho sestru náročné chvíle ještě čekají, věříme, že domov, který nyní budují, jim pomůže tyto náročné chvíle překonat.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Sofie
(
11 let
)
2022

Dětství Sofie nebylo jednoduché. Nyní žije se svou babičkou. Sportovní aktivity, které NF Férové dětství podporuje, jí pomáhají zlepšit její zdravotní a psychický stav. Našla si nové kamarády.

Jitka

(babička Sofie)

vše

Martin a Jiří
(
11 a 14 let
)
2022

NF Férové dětství se zapojil do pomoci dvěma bratrům Martinovi a Jiřímu v době, kdy se sžívali se svou novou rodinou. Podpořili jsme jejich socializaci a zapojení mezi vrstevníky v místě jejich bydliště formou volnočasových aktivit.

Veronika

(za NF Férové dětství)

vše

Martin
(
1 rok
)
2022

Situaci Martina a jeho maminky zkomplikoval konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. NF Férové dětství jim pomohl stabilizovat jejich situaci v ČR, aby se mohli postavit na vlastní nohy, což se jim s pomocí dalších organizací daří.

Veronika

(za NF Férové dětství)

Edita
(
11 let
)
2022

Editky vývoj je opožděný z důvodu jejího postižení, ale především z důvodu nedostatečné péče během jejího ranného dětství. Aby tento skluz vyrovnala, vyžaduje to velmi intenzivní individuální práci. NF Férové dětství pomáhá Editě využívat aktivity, které rozvíjí její komunikační dovednosti a rozumové schopnosti. Vyrovnává tak skluz, který má za svými vrstevníky.

Michaela

(pěstounka)

vše

Daniel
(
6 let
)
2022

Rodina Daníka se dlouhodobě potýká s finančními a zdravotními obtížemi. Velkou podporu má Daniel i jeho sourozenci také ve škole u svých učitelů. Nadační fond Férové dětství byl přizván ke spolupráci a podpoře aktivit, které přispívají k začlenění Daniela do kolektivu. Dále se podílí na úhradě obědů.

Stanislava

(maminka Daniela)

vše

Dominik
(
8 let
)
2022

Situace rodiny Dominika je dlouhodobě nestabilní. Dominik našel velkou oporu ve sportu. Maminka se ho snaží i přes všechny těžkosti ve sportování podporovat. Díky podpoře, kterou Dominik na sportu má také od svého trenéra a spoluhráčů, se mu začalo dařit lépe i ve škole.

Zuzana

(maminka Dominika)

vše

Lukáš
(
4
)
2022

Lukáš má diagnostikovanou poruchu z okruhu autistického spektra. Pracuje se s ním intenzivně už od útlého věku. Lukáš má velkou šanci začlenit se v budoucnu mezi své vrstevníky. Odborná péče pomáhá Lukáškovi posouvat se dál ve vývoji a například rozumět tomu, co mu rodiče říkají. Pomáhá ale také jeho rodině hledat účinné způsoby komunikace a zvládat běžné denní situace.

Lenka

(maminka Lukáše)

vše

Isabelle a Christian
(
16 a 13 let
)
2022

Isabelle se svým bratrem Christianem žijí už jen s babičkou. Díky její podpoře mají domov, kde se cítí bezpečně. NF Férové dětství pomohlo Isabelle začlenit se mezi spolužáky na střední škole, kam nově nastoupila. Christianovi pomáhá trávit volný čas kvalitně mezi svými vrstevníky a dělat to, co ho baví a naplňuje.

Eva

(babička Isabelle a Christiana)

vše

Lucie
(
14
)
2022

Moc vám děkujeme za poukazy na bezlepkové potraviny. Moc jste nám pomohli. Pro nemocné dětičky a i pro jejich rodiče je to velká pomoc.

Radka

(maminka Lucie)

vše

Viktorka
(
9 let
)
2022

Viktorka je velmi aktivní holčička, která má své specifické potřeby při vzdělávání. Na běžnou školu je jednou moc rychlá a podruhé moc pomalá. Potřebuje své vlastní tempo a větší podporu při učení. S pomocí asistenta se daří Viktorce být ve škole se svými vrstevníky a přitom se může učit způsobem a tempem, které potřebuje.

Kristina

(maminka Viktorky)

vše

Filip
(
16
)
2022

Situace Filipovi rodiny je složitá po zdravotní i sociální stránce. Přesto se Filip velmi dobře učí a má velkou šanci získat potřebné vzdělání. Kvůli nestabilní finanční situaci rodiny někdy neměl peníze na autobus do školy. Díky podpoře nadačního fondu Férové dětství může jezdit do školy každý den.

Miroslava

(sociální pracovnice OSPOD)

vše

Josef
(
13 let
)
2022

Josef je nadaný fotbalista. Fotbal je pro něj ale víc než jen kroužek. Pomohl mu překonat velmi složitý start do života. S pomocí babičky, kamarádů a trenérů je teď zase usměvavý kluk, který se umí radovat. My se radujeme s ním.

Marta

(babička Josefa)

vše

Klára
(
15 let
)
2022

Klára má za sebou náročný start do života. Být s koňmi jí pomáhá zvládat svá prožitá traumata a uvolňovat napětí, které se v ní hromadí. Díky tomu, že může být u koní, zvládá lépe školu a nároky svého věku. U koní se uklidňuje, což se pozitivně promítá do vztahů v její rodině.

Marcela

(maminka Klárky)

vše

Míša a Marek
(
8 let oba
)
2022

Syn Michal přestoupil na základě doporučení SPC do nové školy, kde dochází do speciální zdravotní třídy. Ta je zaměřená na vady řeči, zlepšení komunikace. Trpí výraznou vadou řeči, má oslabenou zrakovou a sluchovou percepci – teď se učí dávat věty lépe dohromady. Marek má od narození zdravotní obtíže především dechové. Syny mám od útlého dětství svěřeného do výhradní péče. Nadační fond nám pomohl zaplatit obědy a plavání, které pomáhá klukům překonat strach z vody a posiluje jejich velmi ochablé svaly.

Michal

(otec Michala a Marka)

vše

Vedulka
(
12 let
)
2022

Vendulka přijela do Prahy se svou rodinou kvůli bratrovi, který v Praze musel podstoupit speciální dlouhodobou léčbu. Aby Vendulka nepřišla o školu a nezhoršil se její prospěch, pomohli jsme ve spolupráci s Nadačním fondem pro protonovou terapii Vendulce zajistit školu a školní obědy.

"Děkujeme za Vaši pomoc. Vendula je zpátky ve svojí škole, na tu pražskou školu ráda vzpomíná."

Slavomír

(otec Vendulky)

vše

Šimon
(
2 roky
)
2022

Nadační fond Férové dětství jsme oslovili s žádostí o pomoc pro našeho syna Šimonka. Šimonek má diagnostikován autismus a ADHD a Férové dětství nám pomáhá s financováním raných intervencí O.T.A., na které dojíždíme přes 50km. Cílem terapií je nastavení dovedností dítěte potřebných ke zdravému vývoji. Šimonek od svého regresu v roce a půl udělal už pár pokroků a věříme, že terapie mu pomohou ještě více s komunikací, socializací a zařazením mezi ostatní děti.

Mirka

(maminka Šimona)

vše

Neloi
(
17 let
)
2022

Neloi pochází z Bangladéše ze šestičlenné rodiny. Ta obývá menší domek z bambusu, slámy a plechu ve vesnici Poranpara. I když to není velká vesnice, Neloiovi se tu moc líbí, jelikož tu roste mnoho stromů, je tu dost polí, aby na nich pracovala většina mužů, a lidé zde jsou nekonfliktní a milí. Tatínek nevydělává moc, takže je celá rodina velmi ráda, že má Neloi možnost  studovat na škole Monosapara.

Neloi hraje fotbal a volejbal, nejraději ale zahradničí. Ve spolupráci s organizací Adra, o.p.s. mu pomáháme splnit si jeho sen - vystudovat školu, aby mohl pomáhat své rodině s obživou.

Sarvent a Metali

(rodiče Neloie)

vše

Ukrajinské děti
(
6 až 13 let
)
2022

Na jaře 2022 jsme podpořili integrační program pro děti přicházející z Ukrajiny na ZŠ Barrandov. Postupné osvojování českého jazyka spojené s pozvolnou integrací do kmenových tříd využilo až 60 ukrajinských dětí.

"Chtěla bych Vám touto cestou velmi poděkovat za všechno, co jste pro naši školu a hlavně pro naše děti udělali. Velice si toho vážíme a věříme, že to není naše poslední spolupráce. Tato pomoc má opravdu velkou váhu a vede k něčemu úžasnému," Bc. Hana Hříbalová, sociální pedagog ZŠ Barrandov.

ZŠ Barrandov

vše

Dalal a Hayder
(
8 let, 11 let
)
2022

Nadační fond Férové dětství jsem oslovila za naší ZŠ s prosbou o pomoc pro naše dva žáky, které jsou v nepříznivé životní situaci. Chtěli jsme, aby mohly dál navštěvovat volnočasovou aktivitu s názvem Toulky Prahou. Byla důležitá pro jejich začlenění mezi vrstevníky a vytvoření přátelských vazeb se svými spolužáky.

Nadační fond vyslechl naši prosbu a okamžitě na to reagoval. Spolupráce byla naprosto úžasná, rychlá, milá a velmi vstřícná. Díky nim se vytvořil úsměv na tvářičkách dvou dětí, kterým jsme skrze tento fond mohli pomoci. 

Jsme za to velice vděční a doufáme v další spolupráci s tímto fondem a s úžasnými lidmi, kteří v něm pracují. Děkujeme!

Hana

(sociální pedagog ZŠ Barrandov)

vše

Matěj
(
11 let
)
2022

Nadační fond jsem oslovila kvůli pomoci pro svého žáka Matěje. Situace jeho rodiny je velmi složitá. Matěj potřebuje zvýšenou podporu při učení, kterou se mu snažíme ve škole dopřát. Výborně zapadl do třídního kolektivu - ostatní děti mu moc fandí. Mají ho rádi mezi sebou. Rodina Matěje si nemůže dovolit hradit jeho obědy, ani ho poslat se třídou na výlet. Na to mu přispěl nadační fond. Dobrý pocit jsem měla již po naší schůzce, kde byl i pan Prchlík. Líbilo se mi, že hledají funkční řešení, které by pomohlo potřebné rodině. Neposkytují jen finanční prostředky, ale snaží se pomoc lidem, aby s prvotní dopomocí mohli dále vše zvládat samostatně. To je moc důležité.

Martina

(třídní učitelka Matěje)

vše

Sára a Kristián
(
6 a 5 let
)
2022

Sára a Kristián mají poruchu z okruhu autistického spektra. Jsou to veselé děti a mazlivé, ve školce se naučily být součástí dětského kolektivu. Díky ABA terapii se naučili reagovat na oslovení, ukazovat, velmi omezeně komunikovat pomocí obrázkových kartiček. Jsou neverbální autisté, kteří zatím ani nerozumí, ale Kristián už se aspoň snaží po nás opakovat slova. Na terapie jezdíme přes 100 km jednou týdně. Pokroky dětí vidíme velmi dobře. Děti mají velký potenciál stát se samostatnými a zapojit se do běžného dětského kolektivu. I proto chceme v této pomoci dětem pokračovat, co to půjde. Nadační fond nám pomáhá tyto terapie hradit.

Monica

(maminka Sáry a Kristiána)

vše

Kubík
(
3 roky
)
2022

U Kubíka se už od mala projevovala vývojová dysfázie. Má velký problém s porozuměním a komunikací. Skoro vůbec nekomunikuje a zároveň nám moc nerozumí, umí jen pár zvuků zvířátek. Zatím se neumí sám najíst, netoleruje všechny potraviny, nezvládá sebe obslužnost, nejraději si hraje sám. Dojíždíme s ním přes 80 km jednou týdně na ABA terapie, které mu hodně pomáhají. Nadační fond Férové dětství nám na ně přispěl, když se pro nás staly finančně neúnosné. Kubík si tento dar, co dostal, zatím neuvědomuje, ale pro nás jako rodiče to znamená zodpovědnost a neuvěřitelnou pomoc. Hlavně nás to povzbudilo i psychicky a dodalo nám to sílu pokračovat.

Markéta

(maminka Kubíka)

vše

Anetka
(
10 let
)
2022

Oslovila jsem nadační fond Férové dětství, kvůli pomoci pro svou žákyni. Chtěla jsem v ní dál podporovat její chuť se učit, spolupracovat a být součástí třídního kolektivu. Ve třídě má podporu i od svých spolužaček. Rodina Anety se teď nachází ve složité životní situaci. Nechtěla jsem, aby tím byla Anetka znevýhodněna a aby kvůli tomu přišla o možnost mít plnohodnotný život v budoucnu. Věřím, že s podporou nadačního fondu se nám to podaří. Anetce přispěl na školní výlet, družinu a obědy.

Miroslava U.

(třídní učitelka Anetky)

vše

Matyáš
(
16 let
)
2022

Touto cestou bychom moc rádi poděkovali nadačnímu fondu Férové dětství. Díky němu dostal náš syn Matyáš příležitost nadále navštěvovat Centrum terapie pro autisty, kam chodíme každý týden. Náš Maty je atypický autista s těžkou vadou porozumění. Terapie mu moc pomáhají zvládat a pochopit skutečnou realitu v životě a socializovat se ve společnosti. Učíme se i my jak s Matym pracovat doma a jak mu pomoci k samostatnějšímu životu v dospělosti. Nadační fond nám pomáhá příspěvkem na tyto terapie.

Zorka a David

(rodiče Matyáše)

vše

Róza
(
4 roky
)
2022

Rozárka využívá ABA terapie, které jí pomáhají neztrácet tempo a udržet se vývojově blízko svých vrstevníků. Vidíme, že má díky naší péči reálnou možnost dosáhnout funkční komunikace. To je klíč k dalšímu vzdělávání a k samostatnému životu v dospělosti. Věříme, že se nám toho podaří dosáhnout i díky podpoře nadačním fondem Férové dětství, který Róze přispěl na terapie.

Markéta M.

(maminka Rózy)

vše